Przejście do sekcji:
Sala sportowa w Gizałkach
Oddano do użytkowania salę sportową w Gizałkach. Obecnie jest to najnowocześniejszy obiekt sportowo-dydaktyczny na terenie Gminy Gizałki. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1 853,01 m2. Na całość obiektu składają się:
- sala sportowa o wymiarach boiska 19,0x36,0 m wraz z widownią na 132 osoby,
- 4 zespoły szatniowe z zapleczem sanitarnym dla 24 osób każdy, w tym dwa zespoły dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- szatnia dla gości,
- główna sala dydaktyczna na 164 osoby,
- sala dydaktyczna,
- 2 sale lekcyjne,
- sala fitness,
- sala do rehabilitacji,
- zaplecze gastronomiczne wraz z wydzieloną stołówką,
- pomieszczenie dla sędziów,
- pomieszczenie realizatora/komentatora,
- magazyn sprzętu sportowego,
- punkt informacyjny,
- zespół toalet dla obsługi całego obiektu.
Sala sportowa wraz z infrastrukturą dydaktyczną została wykonana w ramach projektu pn. „Budowa sali sportowej wraz z budową i przebudową infrastruktury dydaktycznej w Zespole Szkół w Gizałkach”. Projekt został współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, podziałanie 9.3.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej.
Projekt ma kluczowe znaczenie dla Gminy Gizałki z uwagi na fakt, że jego realizacja znacząco wpłynęła na poprawę standardu infrastruktury edukacyjno-sportowej oraz wzrost jakości życia mieszkańców z obszaru gminy.
W ramach projektu osiągnięte zostały następujące cele:
- zwiększenie stopnia upowszechnienia edukacji w Gminie Gizałki (zmniejszenie nierówności w dostępie do infrastruktury edukacyjno-sportowej),
- wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- wsparcie form wychowania szkolnego poprzez dostosowanie warunków lokalnych do świadczenia usług edukacyjno-sportowych z uwzględnieniem potrzeb dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych,
- ułatwienie dzieciom startu w edukację przez wprowadzenie ogólnorozwojowych zajęć dodatkowych adresowanych do uczniów szkoły.
Całkowita wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła ponad 11,5 mln zł, z czego blisko 4 mln zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej. Głównym wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe MARZYŃSKI Sp. z o.o., Sp. k. z Jarocina.